13 lutego do klasy 3b przyszedł z wizytą pan Łukasz Konkel, tata naszego ucznia Dawida. Pan Łukasz jest trenerem zapasów, byłym zawodnikiem. Podczas tego ciekawego spotkania uczniowie dowiedzieli się o początkach zapasów, które sięgają aż czasów starożytnych, a także zapoznali się z rodzajami, stylami walk oraz "regułami gry". Pan Łukasz opowiedział o swojej drodze sportowej, udziale w różnych zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Pokazał dzieciom stroje - kostiumy zapaśników, specjalne buty i kolekcję medali. Podkreślił, że "trening czyni mistrza" - żeby odnieść sukces trzeba mieć motywację i systematycznie ćwiczyć. Należy dodać, że zapasy są nie tylko dla chłopców, trenują też dziewczynki. Dowodem na to są sukcesy zapaśnicze dzieci pana Łukasza – Dominiki i Dawida. Po tak atrakcyjnej lekcji niejeden z uczniów zapragnął pójść w ślady gościa i trenować zapasy.

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi!