Uczniowie z klas 3 przygotowują ciasto na pierniki w Domu Piernika w Toruniu.

16 listopada w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Poznaj Polskę", uczniowie klas trzecich zwiedzili Toruń. W podróży towarzyszyła nam Pani pilot. Po przyjeździe odbyliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po staromiejskiej dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta, zobaczyliśmy Katedrę Św. Janów, Krzywą Wieżę. Zrobiliśmy sobie obowiązkową fotografię przy pomniku Mikołaja Kopernika, zwiedziliśmy Dom Kopernika. W tym muzeum dostosowanym do współczesnego turysty mogliśmy zobaczyć mieszczańsko - kupieckie wnętrza charakterystyczne dla architektury XV wieku. Nowoczesne, multimedialne i interaktywne ekspozycje, projekcje wizualne, zgromadzone przedmioty, pamiątki przybliżyły nam sylwetkę wielkiego uczonego. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły dzieciom podczas warsztatów wypieku pierników, gdzie każdy własnoręcznie mógł przygotować ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Zadowoleni, pełni wrażeń i z obowiązkowym zakupem przepysznych toruńskich pierniczków wróciliśmy do domu.

poznaj polske 1poznaj polske 2poznaj polske 3