Uczniowie z klas 2 prezentują się do zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Poznaj Polskę", uczniowie klas drugich, dnia 09.11.2022, zwiedzili Toruń. W podróży towarzyszyła nam bardzo sympatyczna Pani Pilot, która już w autokarze opowiedziała nam o Toruniu. Poznaliśmy liczne legendy związane z tym miastem, a także dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa miasta. Po przyjeździe odbyliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po staromiejskiej dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Udaliśmy się do "Żywego Muzeum Piernika" gdzie to pod okiem mistrza piernikarskiego poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika. Każdy własnoręcznie mógł przygotować ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Zrobiliśmy sobie obowiązkową fotografię przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się nad Wisłę. Zwiedzaliśmy także Dom Kopernika. W tym muzeum dostosowanym do współczesnego turysty mogliśmy zobaczyć mieszczańsko - kupieckie wnętrza charakterystyczne dla architektury XV wieku. Nowoczesne, multimedialne i interaktywne ekspozycje, projekcje wizualne, zgromadzone przedmioty, pamiątki przybliżyły nam sylwetkę wielkiego uczonego. Zadowoleni, pełni wrażeń i z obowiązkowym zakupem przepysznych toruńskich pierniczków wróciliśmy do domu.

poznaj polske 1poznaj polske 2poznaj polske 3