Zrzut ekranu podczas spotkania uczniów z rówieśnikami ze szkoły z Chile.

W czwartek 29 kwietnia miało miejsce drugie i ostatnie spotkanie naszych uczniów z uczniami ze szkoły Escuela Francia Valdivia z Chile w ramach projektu "Unity in Diversity - Universal Educational Projects". Celem działań projektowych było poznanie kultury krajów partnerskich oraz doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Wszystkie zadania realizowane były przez uczniów online wyłącznie w języku angielskim z wykorzystaniem różnorodnych technologii informacyjno - komunikacyjnych od marca do kwietnia 2021 r.

Podczas trwającego ponad godzinę spotkania uczniowie prezentowali efekty swojej pracy, a mieli do wykonania dwa zadania: przygotowanie prezentacji o kraju partnerskim oraz napisanie wiersza o tymże kraju. Poruszane były tematy takie jak kultura danego kraju, geografia, elementy historii, tradycyjna kuchnia czy sport. Dzieci z zainteresowaniem słuchały siebie wzajemnie, a następnie zadawały pytania. Dowiedziały się na przykład, że ulubioną potrawą Chilijczyków jest Completo Italiano - hot dogi z dużą ilością awokado i pomidorów, a uczniowie z Chile byli zdumieni faktem, że Polacy malują jajka na Wielkanoc. Usłyszeli wiele ciekawostek, ale również znaleźli wiele podobieństw miedzy naszymi krajami. Podsumowaniem projektu było wyrecytowanie wierszy, które dzieci napisały o Polsce i Chile.

Projekt okazał się być nie tylko urozmaiceniem zajęć dla uczniów, lecz także dostarczył wiele cennych doświadczeń oraz umiejętności. Dzieci zrozumiały, że dzięki nowoczesnym technologiom cały świat jest "na wyciągnięcie ręki" oraz to, że świat jest różnorodny, a przez to piękny.