{phocagallery view=category|categoryid=1069|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 13 lutego 2018 r. w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach gościli aktorzy Teatru Narwal z Białegostoku. Tym razem wystawili bajkę pod tytułem „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy drewnianego pajacyka, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazały się bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Pajacyk spotkał na swej drodze Kierownika cyrku i dobrą Błękitną Wróżkę. Ostatecznie Pinokio przekonał się, że kłamstwo nie popłaca.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci podziwiały grę aktorów – ich interpretację bajki, stroje, dekoracje i rekwizyty. Maluchy po raz kolejny miały okazję do spotkania ze sztuką, jaką jest teatr.