{phocagallery view=category|categoryid=1077|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 27 lutego naszych najmłodszych uczniów odwiedził objazdowy teatr Narwal z przedstawieniem pt. "O królu, który bardzo cierpiał z bólu". Aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawili nam historię władcy, który nie jadł niczego poza słodką czekoladą. Taki styl odżywiania doprowadził go do opłakanych skutków - bólu zęba. Na nic zdały się bogactwa głównego bohatera i złoto z królewskiego skarbca. Ząb bolał i bolał. Dopiero pomoc dentysty okazała się zbawienna. Lekarzy wyleczył chory ząb, zakazał jedzenia słodyczy i zalecił zmianę diety. Dzięki przedstawieniu dzieci przypomniały sobie o tym, że tylko pielęgnacja i odpowiednia dieta sprawi, że nasze zęby będą ładne i zdrowe, a już na pewno nie będą nas bolały.

Była to bardzo pouczająca lekcja zdrowego stylu życia.