{phocagallery view=category|categoryid=1097|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 27 marca 2018 r. w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach gościli aktorzy Teatru Narwal z Białegostoku. Tym razem wystawili bajkę pod tytułem „Śmingusek – Dyngusek”. Aktorzy w ciekawy sposób przybliżyli małym widzom zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ukazali historie małego króliczka, który urodził się błękitny. Inne zwierzęta żyjące razem z nim na farmie wciąż wypytywały go, dlaczego tak dziwnie wygląda oraz wyśmiewały się z niego. Jedynie krowa Mela, która przeżyła niejedną wiosnę wiedziała, że króliczek błękitek jest wyjątkowy. W wkrótce się okazało, że był Wielkanocnym Króliczkiem i razem z właścicielką wesołej farmy przygotowywali tegoroczne święta. Przedstawienie bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci w wesoły sposób poznały życie na wsi oraz polską tradycję obchodzenia świąt Wielkanocnych w różnych zakątkach naszego kraju.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, czego dowodem były emocje na ich twarzach, śmiech, skupienie oraz gromkie brawa na koniec spektaklu.