Uczniowie uczestniczący w projekcie "WF z AWF" kozłują piłki na korytarzu.

W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole zajęcia realizowane w ramach projektu "WF z AWF" – program MEN "Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii". Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Nauczyciele, musieli ukończyć szkolenie, następnie przeprowadzić wśród chętnej grupy uczniów pomiary somatyczne oraz sprawnościowe. W tym półroczu zajęcia te zostały już zakończone, ale ponieważ były świetną formą aktywnego spędzania czasu i cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających na nie uczniów, MEN podjęło decyzję o kontynuacji zajęć również w drugim półroczu. Do tego, że aktywność ruchowa wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na umysł i zdolności społeczne, nie trzeba nikogo przekonywać, a więc zachęcamy naszych uczniów z klas 1 - 3 do udziału w drugim etapie programu "WF z AWF". W naszej szkole zajęcia w ramach tego projektu dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu mogą prowadzić następujący nauczyciele: p. J. Bemowska, p. L. Leman - Kiedrowska, p. W. Landowska, p. M. Adamczyk.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.wfzawf.pl.