W dniach od 09 do 13 września dzięki inicjatywie Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku oraz nauczycielki języka niemieckiego p. Anny Warmowskiej w ramach programu "Solidarność" zorganizowano przyjazd niemieckiej młodzieży do Trójmiasta i Kartuz. Uczniowie katolickiej szkoły Marienschule w Hamm odwiedzili po raz kolejny Kartuzy, Gdańsk oraz zawitali do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

Młodzież wraz z opiekunami została zakwaterowana w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku i realizowała program mający na celu bliższe poznanie się z młodzieżą polską. Komunikowano się zarówno w języku niemieckim jak i angielskim. Wspólnie realizowano ciekawy i napięty program. Kilkunastoosobowa grupa spędziła czas na aktywnym zwiedzaniu Gdańska podczas rajdu terenowego. Odwiedziła Centrum Hewelianum, a przy okazji podziwiała panoramę Gdańska z Góry Gradowej. Liczne gry, zabawy integracyjne oraz wyjście na kręgle sprawiły, że grupy zaprzyjaźniły się ze sobą i z czwartku do soboty nasi uczniowie gościli w swoich domach młodzież z Niemiec.

 

W Kartuzach, naszych zachodnich przyjaciół powitał zastępca Burmistrza Kartuz, p. Wojciech Jaworowski. Uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto, kolegiatę poklasztorną, a także poznać kaszubskie nuty, zagrać na diabelskich skrzypcach i wziąć udział w lekcjach w kartuskiej Dwójce.

W marcu 2020 r. uczniowie Dwójki wybiorą się z rewizytą do Niemiec.