Uczniowie z Polski i Niemiec prezentują się do wspólnego zdjęcia.

W dniach 12 – 18 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wraz z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kartuzach udali się na długo oczekiwaną rewizytę do Niemiec do Marienschule w miejscowości Hamm. Z powodu pandemii przez dwa lata spotkania młodzieży zostały wstrzymane. Na szczęście dwunastoletnia przyjaźń między szkołami przetrwała ten trudny czas i w tym roku szkolnym udało się zrealizować dwa spotkania – pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu w 2022 r., gdy uczniowie z Niemiec przyjechali do Kartuz.

W marcu uczniowie z „Dwójki” wybrali się do Niemiec. Grupa polskich i niemieckich uczniów spędziła wspólnie niezapomniany czas, podczas którego nawiązały się przyjaźnie, uczniowie w praktyce zwiększali swoje kompetencje językowe, a także poznawali inną kulturę. Podczas mobilności uczniowie realizowali warsztaty ekologiczne, warsztaty multimedialne, warsztaty „Kupuj odpowiedzialnie – Fair Trade”, warsztaty tekstylne, obserwowali zajęcia lekcyjne, wzięli udział w wycieczkach i zajęciach sportowych, zwiedzili miejscowość Münster, dzięki grze miejskiej zwiedzili miasto Hamm, a także odwiedzili włodarzy w ratuszu w mieście Hamm.

Uczniowie szybko się zintegrowali i mocno zżyli ze sobą. Gdy nadszedł czas pożegnania, nie obeszło się bez wzruszeń i łez.