{phocagallery view=category|categoryid=1261|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach od 17 do 22 marca 2019 r. uczniowie "Dwójki" wyruszyli z lotniska w Gdańsku na rewizytę do swoich niemieckich przyjaciół z miejscowości Hamm. Uczniowie nocowali przez 5 dni u kolegów i koleżanek, których poznali pół roku wcześniej na wymianie młodzieży w Kartuzach. Uczestnicy wymiany realizowali ciekawy i bardzo dobrze przygotowany program pt: "Sport Łączy".

Podczas wymiany poznali nie tylko miasto Hamm, lecz mieli również okazję uprawiać rożne dyscypliny sportowe. Jeździli na łyżwach, pływali w miejskim Aquaparku oraz grali w "Bubble – ball". Uczestnicy wymiany udali się pociągiem do Dortmundu, aby zwiedzić stadion Borusii Dortmund. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w Marienschule, gdzie wykonywali na zajęciach plastycznych swoje własne worki sportowe. Tradycyjnie zorganizowano miłe spotkanie w ratuszu, gdzie uczniowie na spotkaniu z panią Burmistrz mogli dowiedzieć się więcej o mieście Hamm. Otrzymali okolicznościowe upominki, a na koniec spotkania wykonano wspólne zdjęcie opublikowane w lokalnej prasie. W ostatnim dniu pobytu uczniowie spędzili wieczór ze swoimi przyjaciółmi i ich rodzinami oraz organizatorami wymiany.

Rewizyta wymiany młodzieży polsko – niemieckiej zakończyła się w piątek o 5.00 rano przed gmachem szkoły, gdzie wszyscy uczestnicy ze smutkiem pożegnali się oraz wspólnie stwierdzili, iż na pewno "Sport łączy"!