{phocagallery view=category|categoryid=1307|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Konkurs jest całoroczny, w jego ramach uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: dobrego zachowania, dbania o porządek, aktywności na zajęciach. Uczniowie, którzy uzyskają największą liczbę punktów w jednej z trzech kategorii otrzymują tytuł mistrza. Natomiast osoba, która zgromadzi maksymalną liczbę punktów we wszystkich trzech kategoriach zdobywa tytuł Świetliczaka Roku. Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 3 czerwca 2019 r. za kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, udział w zajęciach świetlicowych i konkursach oraz za przestrzeganie wspólnie wypracowanych reguł komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

 • Mistrza Dobrego Zachowania – Hanna Niklas z klasy Ic,
 • Mistrza Porządku – Igor Gadzewski z klasy IIIb i Szymon Gadzewski z klasy IIIb,
 • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Agata Wiśniewska z klasy IIa,
 • Świetliczaka Roku – Bartosz Głodowski z klasy IIIa.

Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W poniedziałek 17 czerwca maluchy z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród maluchów wiele emocji. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu zwierząt zamieszkujących Park Edukacyjny. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

13 czerwca w kartuskiej "Dwójce" został zorganizowany po raz XI Festyn Kaszubski, który na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski. Rodzice oraz zaproszeni goście mogli podziwiać występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Słunoszka" oraz popisy wokalno – taneczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Rodzice, którzy tłumnie przybyli na festyn, z podziwem i dumą patrzyli na występy swoich dzieciaczków i nagradzali je brawami.

Pomimo niepewnej pogody, udało się przeprowadzić IX Mistrzostwa Rodziców w Rzucie Beretem (I miejsce zajął p. Filip Wiczkowski), a także zawody w przeciąganiu liny. Mnóstwo radości i frajdy sprawiła loteria z każdym wygrywającym losem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gości. Można było zagrać w gry planszowe i karciane, dla dzieciaków, zwłaszcza tych młodszych, atrakcją było malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane. Posmakować można było watę cukrową. Jak co roku nie zawiedli strażacy. Pokaz strażacki w wykonaniu KP PSP z Kartuz oraz pokaz zapaśniczy zawodników naszej szkoły oraz GKS Cartusia i specjalnego gościa z Armenii były na wysokim poziomie. Na wszystkich przybyłych czekał: pyszny poczęstunek w "Kawiarence" z różnorodnymi ciastami, słodkie gofry, grillowane kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, domowy bigos i grochówka.

Podczas festynu zostały wręczone po raz siódmy nagrody w Gminnym Profilaktycznym Konkursie Plastycznym "Kolory życia".

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu, serdecznie dziękujemy. Podziękowania również dla tych, którzy zechcieli w tym dniu przyjść do nas i być z razem z nami oraz cieszyć się radością dzieci

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach była organizatorem VII Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Kolory życia", adresowanego do uczniów klas III - VIII szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Tematyka prac plastycznych tegorocznej edycji konkursu to "Młodość bez uzależnień". Do konkursu zgłoszono 30 prac z 6 szkół: Szkoły Podstawowej w Łapalicach, Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej w Koloni, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klas III - V oraz VI - VIII. Wszystkie prace odznaczały się dużą pomysłowością oraz ciekawą kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Kartuz.

Kategoria uczniowie klas III – V:

 • I m – Roksana Rutkowska kl. V – Szkoła Podstawowa im. J. Trepczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
 • II m – Marta Wiśniewska kl. IV – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)
 • III m – Weronika Sikorska kl. V – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Kinga Kołecka - Konkol)
 • wyróżnienie – Zofia Szuman kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Joanna Bemowska)

Kategoria uczniowie klas VI – VIII:

 • I m – Oliwia Lewicka kl. VIII – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)
 • II m – Zuzanna Tusk kl. VII – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Kinga Kołecka - Konkol)
 • III m – Marta Brylowska kl. VII – Szkoła Podstawowa im. J. Trepczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
 • wyróżnienie – Wiktoria Magulska kl. VI – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca podczas szkolnego Festynu Kaszubskiego, którego byliśmy organizatorami, przez zastępcę Burmistrza Kartuz p. Wojciecha Jaworowskiego, dyrektora szkoły p. Piotra Kloczkowskiego i pedagoga szkolnego p. Dorotę Konkel.

{phocagallery view=category|categoryid=1308|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 13.06.2019 r., uczennice naszej szkoły Zuzanna Tusk i Karolina Mielewczyk, laureatki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Pòlsczi" zorganizowanego przez I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Warszawy do Sejmu RP. Była to jedna z nagród dla wszystkich laureatów konkursu ufundowana przez poseł Małgorzatę Zwiercan, która obok Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, Pomorskiego Kuratora Oświaty dr Moniki Kończyk, Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka i Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzego Gwizdały objęła patronat honorowy nad konkursem upamiętniającym 100. rocznicę wyprawy Antoniego Abrahama do Paryża na konferencję wersalską i spotkania z Ignacym Janem Paderewskim. To właśnie wtedy król Kaszub zażądał przyłączenia Kaszub do Polski. I tak się stało.

Swoje spotkanie ze stolicą kraju uczestnicy wycieczki rozpoczęli od spaceru po Warszawie. Byli przy grobie Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckim z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Kolumnie Zygmunta, na Placu Zamkowym oraz przy Pomniku Syrenki i Pomniku Małego Powstańca. Po spacerze udali się do Sejmu RP. Po bardzo dokładnej kontroli przez Straż Marszałkowską mogli rozpocząć zwiedzanie siedziby władzy ustawodawczej. Tu spotkali się z fundatorką wycieczki panią poseł Małgorzatą Zwiercan, obejrzeli krótką prezentację o sejmie, przyjrzeli się obradom. Dowiedzieli się wielu ciekawych i istotnych informacji na temat pracy posłów oraz senatorów. W pośpiechu udali się do kolejnego budynku, w którym mieści się przytulna restauracja i w niej zjedli pyszny obiad.

Wizyta była doskonałą i niepowtarzalną lekcją patriotyzmu, historii i wychowania obywatelskiego. Było to także dla młodych ludzi nowe, ciekawe, pouczające doświadczenie. Gorąco dziękujemy Pani Poseł Małgorzacie Zwiercan za życzliwość i zaangażowanie w organizację wycieczki do Sejmu RP.

{phocagallery view=category|categoryid=1305|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Ostatni czas zaowocował dużymi żeglarskimi suckesami naszych uczniów. W Żeglarskim Pucharze Kaszub 2019 Wiktoria Krauza zdobyła II miejsce.

Przez ostatnie dwa miesiące odbywały się regaty eliminacyjne do Mistrzostw Świata. I miejsce w ostatnich regatach eliminacyjnych w Suwałkach w kategorii OPEN zajął Filip Nowak, a III miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Wiktoria Krauza. I miejsce Filipa zaowocowało awansem do Mistrzostw Świata!

Gratulujemy!!!

{phocagallery view=category|categoryid=1304|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W czwartek, 13 czerwca nasze przedszkole odwiedził Komendant Straży Miejskiej. Pan Krzysztof przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa. Pokazał dzieciom jak należy się zachować, gdy chce je zabrać ktoś obcy, oraz bezpieczną pozycję w razie, gdy zaatakuje nas pies. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania i przypomniały sobie ważne informacje. Na zakończenie spotkania dla każdego był słodki prezent w postaci lizaka.

{phocagallery view=category|categoryid=1301|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Klasy V i VI uczestniczyły w twórczych lekcja zajęć technicznych. Uczniowie pracowali metodą projektów "Mój wymarzony dom", poznali zasady projektowania domów i za pomocą symboli tworzyli domy marzeń. W klasach piątych odbyły się praktyczne zajęcia kulinarne, robiliśmy gofry, sałatki, pyszne koktajle owocowe, a nawet grillowaliśmy kiełbaski. Było wiele emocji i pomysłów. Na koniec odbyła się prezentacja oraz ocena wytworzonych prac. Na pewno ten cykl lekcji przyda się uczniom w codziennym życiu.

{phocagallery view=category|categoryid=1299|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W miniony weekend w Krakowie zakończyły się Mistrzostwa Polski żaków w tenisie stołowym. Nasz powiat, "Dwójkę" z Kartuz i klub UKS Lis Sierakowice reprezentował Samuel Michna - uczeń klasy 4b. Spisał się znakomicie zdobywając srebrny medal w grze podwójnej w parze z Wiktorem Ptakiem z KS Mysław. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. W pierwszej rundzie Samuel i Wiktor mieli wolny los z racji wysokiego rankingu, w drugiej pokonali duet z Torunia Sawina, Rękas 3/0, w ćwierćfinale parę Kaźmierczak, Dybka 3/1, w półfinale debel Flaumenhaft, Wnęk 3/1, a we finale nieznacznie ulegli 1/3 rozstawionym z numerem 1 parze Toton / Żygadło. Indywidualnie Samuel zajął 9 miejsce, po 4 kolejnych wygranych uległ 0/3 w pojedynku o ćwierćfinał późniejszemu zwycięzcy całych zawodów - Kacprowi Latosze z Moszczenicy. Sierakowiczanin z tym zawodnikiem do tej pory miał bilans - 3 wygrane i 0 przegranych, ale w tym turnieju rywal był po prostu nie do pokonania. Niemniej jednak cieszymy się, że kolejną najważniejszą imprezę sezonu Samuel kończy z medalem Mistrzostw Polski.