W poniedziałek 17 czerwca maluchy z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród maluchów wiele emocji. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu zwierząt zamieszkujących Park Edukacyjny. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.