Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach była organizatorem VII Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Kolory życia", adresowanego do uczniów klas III - VIII szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Tematyka prac plastycznych tegorocznej edycji konkursu to "Młodość bez uzależnień". Do konkursu zgłoszono 30 prac z 6 szkół: Szkoły Podstawowej w Łapalicach, Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej w Koloni, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klas III - V oraz VI - VIII. Wszystkie prace odznaczały się dużą pomysłowością oraz ciekawą kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Kartuz.

Kategoria uczniowie klas III – V:

  • I m – Roksana Rutkowska kl. V – Szkoła Podstawowa im. J. Trepczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
  • II m – Marta Wiśniewska kl. IV – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)
  • III m – Weronika Sikorska kl. V – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Kinga Kołecka - Konkol)
  • wyróżnienie – Zofia Szuman kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Joanna Bemowska)

Kategoria uczniowie klas VI – VIII:

  • I m – Oliwia Lewicka kl. VIII – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)
  • II m – Zuzanna Tusk kl. VII – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach (op. Kinga Kołecka - Konkol)
  • III m – Marta Brylowska kl. VII – Szkoła Podstawowa im. J. Trepczyka w Brodnicy Górnej (op. Beata Góra)
  • wyróżnienie – Wiktoria Magulska kl. VI – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Ewa Jereczek)

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca podczas szkolnego Festynu Kaszubskiego, którego byliśmy organizatorami, przez zastępcę Burmistrza Kartuz p. Wojciecha Jaworowskiego, dyrektora szkoły p. Piotra Kloczkowskiego i pedagoga szkolnego p. Dorotę Konkel.