{phocagallery view=category|categoryid=1225|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wraz z Kaszubską Fundacją Nasza Checz zorganizowała konkurs plastyczny "Kaszubska kartka świąteczna" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zadaniem uczestników było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej z wykorzystaniem akcentów regionalnych.

W ramach lekcji języka kaszubskiego uczniowie klasy IIb, zainspirowani regulaminem konkursu, zaprojektowali i wykonali kartki świąteczne, wykorzystując motywy haftu kaszubskiego i elementy związane z kaszubską tradycją bożonarodzeniową czyli gwiżdżami. Najlepsze wysłali na konkurs. Do siedziby stowarzyszenia wpłynęło aż 198 kartek świątecznych z 27 szkół z obszaru działalności LGR Kaszuby czyli siedmiu gmin. W kategorii klas I-III kartka wykonana przez Maję Kreft zajęła III miejsce, a praca Mileny Kryszewskiej zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!