{phocagallery view=category|categoryid=1224|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Uczniowie klasy IVc w dniu 17 grudnia 2018 r. wraz z nauczycielką języka polskiego odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. J. Żurakowskiego w Kartuzach, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką publiczną, poznanie zasad i organizacji jej funkcjonowania oraz wzbudzenie zainteresowania książką. Podczas zajęć uczniowie dogłębnie poznali to magiczne miejsce, w którym mieszka tak dużo książek, zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami udostępniania i poszukiwania książek. W praktyczny sposób uczyli się korzystania z katalogów on-line udostępnionych na stronie biblioteki. Dowiedzieli się, że oni również mogą zostać użytkownikami tej książnicy i jakie warunki muszą spełnić, aby korzystać ze zgromadzonej tu literatury.

Na zakończenie zajęć uczniowie od przemiłej pani bibliotekarki otrzymali w prezencie lizaki oraz zaproszenie do częstych odwiedzin biblioteki.