{phocagallery view=category|categoryid=1223|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. Zapach choinki, śpiew kolęd, przedświąteczna krzątanina tworzą ciepłą i niepowtarzalną atmosferę. W szkole już od kilku tygodni odbywały się przygotowania do tego wyjątkowego święta. A wszystko to za sprawą zespołu teatralnego Świetliki, który od dawna intensywnie organizował próby przygotowując szkolne jasełka. W tym roku, pod czujnym okiem opiekunki zespołu p. Gabrieli Jankowskiej, uczniowie kl. Ib i IVb przygotowali przedstawienie pt: "Betlejem jest w nas". Spektakl rozpoczął się pantomimą, w której ukazany został smutny los nieszczęśliwych ludzi oraz radosny świat aniołów. W dalszej części przedstawienia pojawiły się wątki związane ze złym królem Herodem oraz opuszczonymi ludźmi przebywającymi w Domu Spokojnej Starości i dziećmi pozostawionymi w Domu Dziecka. Ale na szczęście pojawił się ktoś, kto odmienił ich los. To anioły i narodziny Jezusa sprawiły, że smutek jaki im towarzyszył zamienił się w radość i uśmiech na ich twarzach. To niezwykle wzruszające widowisko poruszyło serce niejednego widza. Świetliki zaprezentowały przedstawienie pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie, członkom Towarzystwa Miłośników Kartuz, uczniom i pracownikom szkoły oraz swoim rodzicom.