{phocagallery view=category|categoryid=1144|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Pierwsze tygodnie wakacji spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Było sporo wrażeń i żaden przedszkolak się nie nudził. Wspólnie z paniami zorganizowaliśmy piknik, na którym jedliśmy mnóstwo smakołyków i bawiliśmy się w różne zabawy. W wolnym czasie chodziliśmy też na spacery oraz bawiliśmy się na naszym pięknym placu zabaw. Nasze maluchy chętnie rozwijają sprawności manualne robiąc wiele prac plastycznych. Dużą frajdę sprawiło dzieciom malowanie na folii spożywczej. Starszaki natomiast, zgłębiły tajniki fizyki poznając niezwykłą ciecz Newtona.

{phocagallery view=category|categoryid=1136|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Nadszedł długo oczekiwany dzień przez uczniów - ostatni dzień roku szkolnego 2017 / 2018. Był to bardzo pracowity rok, pełen nowych wyzwań chociażby ze względu na reformę. Uśmiechnięci, pełni optymizmu i zadowolenia uczniowie 22 czerwca odbierali z rąk wychowawców świadectwa, które jest odzwierciedleniem pracy ucznia na lekcjach. Podczas uroczystego apelu wyróżniającym się uczniom świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody wręczał dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski.

Były łzy radości, podziękowania i gorące brawa dla najlepszych.

A teraz czas na upragnione wakacje: "Lato, lato, lato czeka. Razem z latem czeka rzeka..." Wracajcie po wakacjach cali i zdrowi. Bezpiecznych wakacji!

mfundacja mobiusSzkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w ramach programu grantowego „mPotęga”, prowadzonego przez mBank. Projekt „Dwójki” znalazł się wśród 185 najlepszych projektów wybranych przez komisję konkursową spośród 598 zgłoszonych pomysłów.

Projekt "Od matematyki do robotyki" zakłada zastosowanie robotów "Ozobot" jako narzędzi do rozwiązywania zadań / problemów matematycznych. Jest to innowacyjny sposób przekazywania wiedzy i umiejętności matematycznych. Dzięki takiej metodzie uczniowie łatwiej przyswoją poznawaną wiedzę oraz ją zapamiętają. Zastosowana metoda pracy z uczniami to metoda eksperymentu, w której uczniowie sami wybierają metodą prób i błędów najlepszy sposób dojścia do rozwiązania.

Celem projektu jest wdrażanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów, pokazywanie użyteczności matematyki w otaczającym nas środowisku, rozwijanie wyobraźni geometrycznej, przestrzennej i dynamicznej. Udział w projekcie pozwoli na budzenie zainteresowań w kierunku pracy naukowo – badawczej, poszerzanie i pogłębianie wiedzy matematycznej uczniów przez zastosowanie nowoczesnych technik nauczania, by zapewnić wszechstronny rozwój dziecka.

Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2018 r. W ramach projektu we wrześniu zostaną utworzone dwie grupy uczniów chętnych do rozwijania swoich matematycznych umiejętności.

Konkurs jest całoroczny, w jego ramach uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: dobrego zachowania, dbania o porządek, aktywności na zajęciach. Uczniowie, którzy uzyskają największą liczbę punktów w jednej z trzech kategorii otrzymują tytuł mistrza. Natomiast osoba, która zgromadzi maksymalną liczbę punktów we wszystkich trzech kategoriach zdobywa tytuł Świetliczaka Roku. Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 8 czerwca za kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, zaangażowanie w zajęciach świetlicowych i konkursach oraz za przestrzeganie wspólnie wypracowanych reguł komisja w składzie: p. Krystyna Stankowska – wychowawca świetlicy, p. Krystyna Gołąbek – wychowawca świetlicy, p. Małgorzata Klinkosz – Anioła – wychowawca świetlicy wyłoniła zwycięzców konkursu.

W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

 • Mistrza Dobrego Zachowania – Weronika Cylke z klasy IIIc;
 • Mistrza Porządku – Wiktor Zelewski z klasy IIIb;
 • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Oliwia Mielewczyk z klasy IIIc;
 • Świetliczaka Roku – Maja Wódczyńska z klasy IIIb.

W tym miejscu należy podkreślić, że w naszej świetlicowej społeczności jest oczywiście więcej dzieci, które na nagrodę zasługują. Niestety zasady są takie, iż co roku wygrać mogą tylko cztery osoby. Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

{phocagallery view=category|categoryid=1138|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dzień pełen wrażeń! Przedszkolaki z grupy "U Bolka i Lolka" oraz "Miś Uszatek" odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne "U Rychertów" w Kiełpinie. Dzieci przejechały się wozem drabiniastym, poznały zwierzęta mieszkające na wsi i własnoręcznie upiekły pyszne bułeczki. Mieliśmy również przyjemność wydoić krowę! Dzieci z wyprawy wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

{phocagallery view=category|categoryid=1141|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" realizowało projekt "Tenis stołowy ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu". Projekt polegał na realizacji zajęć z tenisa stołowego. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu. Na zajęcia uczęszczało 10 uczniów z naszej szkoły. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się podstawowych elementów technicznych: tj. ustawienia przy stole, trzymania rakietki, poruszania się przy stole, przebić piłeczki, uderzeń forhendowych i bekhendowych, różnych sposobów zagrywki. Uczniowie poznali przepisy gry indywidualnej oraz deblowej. Zajęcia sprawiały im dużą radość, zauważalne było, że poznane przez nich elementy techniczne prowadzą ich do lepszej gry oraz do odnoszenia sukcesów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, którzy brali w nich udział.

 logo kartuz

Zadanie publiczne jest realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

{phocagallery view=category|categoryid=1137|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

20 czerwca 2018 r. uczniowie klas IV wraz z opiekunami zaopatrzeni w dobry humor i kanapki wyruszyli na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Mogli tam podziwiać obiekty dawnej architektury Pomorza, to jest blisko 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku.

Spotkanie z historią i sztuką Kaszub było dla uczestników dużym przeżyciem. Wiele emocji wzbudziła lekcja w zabytkowej szkole. Uczniów zaskoczyły informacje dotyczące kar stosowanych w dawnym szkolnictwie typu: klęczenie na grochu, razy po rękach, ośla ławka, czy siedzenie w kozie. Kolejnym miejscem, które utkwiło im w pamięci była kuźnia. Przesympatyczny, ciekawie opowiadający o swej pracy kowal pokazał im w jaki sposób wykonuje się podkowy. Uczestnicy byli zdziwieni jak pracochłonna jest to czynność i ile wymaga siły. Ciekawym doświadczeniem były również warsztaty garncarskie, podczas których powstały rozmaite przedmioty z gliny. Nie zabrakło atrakcyjnych zabaw takich jak chodzenie na szczudłach i zabawa dawnymi zabawkami z drewna. Uwieńczeniem pobytu był rejs statkiem, podczas którego podziwiać można było Krzyż Jezior Wdzydzkich, liczne półwyspy i wyspy.

Malownicze krajobrazy, piękna pogoda i walory otaczającej przyrody spowodowały, że kanapki smakowały wyśmienicie. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do domu. Dowodem udanej wyprawy są zdjęcia umieszczone w galerii.

klasaKoniec roku szkolnego jest doskonałą okazją do podsumowania pracy uczniów w roku szkolnym 2017 / 2018. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy otrzymali bardzo wysoką średnią (powyżej 4,75), uzyskali stuprocentową frekwencję lub osiągnęli wysokie miejsca w różnych konkursach - artystycznych, sportowych i przede wszystkim przedmiotowych. Oto jak przedstawiają się wyniki klasyfikacji:

Klasy o najlepszej frekwencji (klasy 1 – 7):

 • Klasa 4a – 94,8%
 • Klasa 3a – 94,0%
 • Klasa 3c – 93,5%
 • Klasa 3e – 92,3%
 • Klasa 7b – 92,0%

Najwięcej ocen wzorowych z zachowania (11 ocen) – klasa 4a i 6c

Najwięcej złotych medali z zachowania (17 ocen) – klasa 3c

Najwięcej celujących ocen klasyfikacyjnych (83 oceny) – klasa 4a

Klasy o najlepszych średnich ocenach klasyfikacyjnych (klasy 4 – 7):

 • Klasa 4a – 4,92
 • Klasa 6c – 4,56
 • Klasa 4c – 4,52

Uczniowie o najlepszych średnich ocenach klasyfikacyjnych w szkole (klasy 4 – 7):

 • 1 miejsce Monika Tusk (4a) – 5,85
 • 2 miejsce Agata Bielecka (6b) – 5,82
 • 3 miejsce Agata Bigus (5a) – 5,75
 • 4 miejsce Matylda Konkol (4b) – 5,73
 • 4 miejsce Maria Stamirowska (4b) – 5,73
 • 5 miejsce Mikołaj Mejer (4a) – 5,69
 • 6 miejsce Dominik Kobiela (4a) – 5,67
 • 7 miejsce Natasza Lewna (4b) – 5,64
 • 7 miejsce Iga Stoltmann (6b) – 5,64
 • 8 miejsce Milena Kwidzinska (7b) – 5,60

Największa ilość wejść do Dziennika Elektronicznego (klasy 1 – 7):

 • Klasa 7a – 31 746
 • Klasa 4a – 31 325
 • Klasa 4b – 30 656

Gratulujemy wszystkim uczniom!!!

{phocagallery view=category|categoryid=1139|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 19 czerwca o godzinie 14:00 dzieci z oddziałów przedszkolnych i oddziałów "zerowych" Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach rozegrały Turniej Szachowy na dystansie 3 rund, tempo gry P 15. W turnieju brało udział 24 uczestników w tym 9 dziewczyn i 15 chłopców. Szachiści z oddziałów przedszkolnych pokazali bardzo dobrą grę w szachy. Uczniowie przestrzegali wszystkich zasad gry poznanych na zajęciach szachowych, pamiętali o zasadach gry fair play. Wygranymi byli wszyscy uczestnicy turnieju - po rozegraniu 3 gier (około godziny 15:00), wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za występ i słodki upominek.

Uczestnikami turnieju byli:

 • Bednarczyk Agata
 • Brylowska Berenika
 • Ćwikałowski Cezary
 • Dunst Bartłomiej
 • Flisikowski Błażej
 • Głodowski Antoni
 • Głodowski Dawid
 • Goll Oliwier
 • Grzenkowicz Aniela
 • Keller Szymon
 • Korytowski Antoni
 • Korytowski Igor
 • Kozmińska Wiktoria
 • Krauza Wiktoria
 • Kryszewska Martyna
 • Kryszewski Ignacy
 • Kryszewski Stanisław
 • Miloch Nikodem
 • Muńska Nikola
 • Pieszek Igor
 • Pioch Liliana
 • Rak Zuzanna
 • Sikorska Adriana
 • Szlachetka Stanisław

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach w turniejach szachowych!