Konkurs jest całoroczny, w jego ramach uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: dobrego zachowania, dbania o porządek, aktywności na zajęciach. Uczniowie, którzy uzyskają największą liczbę punktów w jednej z trzech kategorii otrzymują tytuł mistrza. Natomiast osoba, która zgromadzi maksymalną liczbę punktów we wszystkich trzech kategoriach zdobywa tytuł Świetliczaka Roku. Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 8 czerwca za kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, zaangażowanie w zajęciach świetlicowych i konkursach oraz za przestrzeganie wspólnie wypracowanych reguł komisja w składzie: p. Krystyna Stankowska – wychowawca świetlicy, p. Krystyna Gołąbek – wychowawca świetlicy, p. Małgorzata Klinkosz – Anioła – wychowawca świetlicy wyłoniła zwycięzców konkursu.

W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

• Mistrza Dobrego Zachowania – Weronika Cylke z klasy IIIc;
  • Mistrza Porządku – Wiktor Zelewski z klasy IIIb;
  • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Oliwia Mielewczyk z klasy IIIc;
  • Świetliczaka Roku – Maja Wódczyńska z klasy IIIb.

W tym miejscu należy podkreślić, że w naszej świetlicowej społeczności jest oczywiście więcej dzieci, które na nagrodę zasługują. Niestety zasady są takie, iż co roku wygrać mogą tylko cztery osoby. Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!