{phocagallery view=category|categoryid=961|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klasy IIIb i grupa uczniów z klas IV – VI środę 13 czerwca br. spędzili w mieście nad Nogatem – Malborku. Głównym punktem pobytu w Malborku było zwiedzanie największego gotyckiego zespołu zamkowego zbudowanego z cegły na świecie. Wędrówka z przewodnikiem ciemnymi zakamarkami dawnego zamku rycerzy trwała 3 godziny, które bardzo szybko minęły. Był to po prostu Wehikuł dzięki któremu wszyscy przenieśli się do czasów wypraw krzyżowych, gotyku, kodeksu rycerskiego, zarazy, misterium, Bogurodzicy, pieczęci woskowych, pergaminu i rzemiosła średniowiecznego. Pobyt w twierdzy nad Nogatem zakończyły zajęcia edukacyjne pt. "Gawęda o rycerzu". Każdy z uczniów w czasie tych zajęć otrzymał odpowiedzi na pytania: "Jak wychowywano chłopca na rycerza?", "Co robił chłopiec zostawszy rycerzem?", "Jak wyglądało jego uzbrojenie?", "Jak walczył w boju?", "Jak wyglądały jego ulubione zajęcia w czasie pokoju?". Atrakcją zajęć była rycerska skrzynia wypełniona rekwizytami i repliki średniowiecznego uzbrojenia rycerza – szkoda, że nie wszyscy mogli je przymierzyć. Po tej niecodziennej lekcji historii wszyscy z apetytem zjedli "obiad" oraz deser w restauracji McDonald’s. Uczniowie z nową wiedzą, pełni wrażeń i z przeróżnymi pamiątkami wśród, których dominowały miecze, łuki, kusze, tarcze po 12 godzinach powrócili do Kartuz.