30 maja uczniowie z klas 2b i 2d wraz z wychowawcami udali się autokarem na całodniową plenerową wycieczkę do wsi Grąbkowo w powiecie słupskim (gmina Potęgowo). Wszystkie dzieci uczestniczyły w animacjach, grach i zabawach ruchowych pt. "Piraci z Karaibów".

Na miejscu przywitał dzieci pirat – Widelec, który zaprowadził wszystkich na pokład statku "Czarna Perła". Huk wystrzałów oznajmił zebranym nadejście kapitana Jacka Sparrowa oraz Marry z całą załogą. Tych, którzy chcieli przystąpić do pirackiej hordy czekało mi.in.: interaktywne przedstawienie z Jackiem Sparrowem i Marry, park linowy z pirackich beczek, labirynt zaginionych dukatów, piracki tor przeszkód, przeprawy pirackimi łódeczkami przez wielką wodę, wyścigi pirackich tratw, małpi gaj na bezludnej wyspie skarbów, łowienie ryb, pirackie tatuaże, wyścig beczki pełnej pirackiej lemoniady, piracki chrzest, a na deser Piracka Tawerna, gra w kości i pieczęć korsarzy. Dla każdego lądowego szczura przygotowano certyfikat przyjęcia do załogi Sparrowa. Na czas zajęć dzieci otrzymały akcesoria pirackie.

Naszym uczniom najbardziej spodobał się pełen ciemności labirynt zaginionych dukatów oraz park linowy z pirackich beczek. Wyśmienita pogoda i dobry humor dopisywały wszystkim, czego dowodem były stale uśmiechnięte buzie.