{phocagallery view=category|categoryid=943|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

We wtorek 9 maja 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV pod kierunkiem pani Hanny Grzenkowskiej, pani Ewy Derbich i pana Marcina Stoltmanna zaprezentowali program artystyczny przeplatany projekcją multimedialną, w którym słowem i pieśniami patriotycznymi przedstawili cenną lekcję historii. Przybliżyli wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Inscenizację zakończył wymowny refren piosenki: "Żeby Polska był Polską...". W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną koleżanek i kolegów o patriotycznym wydarzeniu. Odświętne stroje oraz wyeksponowane symbole narodowe podkreśliły podniosły charakter uroczystości.

Dzięki tej akademii, data 3 Maja 1791 r. pozostanie dla uczniów datą znaczącą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A Konstytucja 3 Maja do takich narodowych skarbów należy!