{phocagallery view=category|categoryid=942|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dwóm najaktywniejszym szkołom w konkursie plastycznym "Moje Kaszuby", czyli SP Nr 2 w Kartuzach oraz SP w Starej Hucie przypadła nagroda burmistrza, wycieczka po Kaszubach. I tak, 28 kwietnia 2017 r. piętnastoosobowe grupy uczniów wraz z opiekunami z tych szkół wyruszyły na autokarową wycieczkę do Helu.

Hel powitał nas pochmurną pogodą. Słońce raz chowało się za chmury, by po kilku minutach znowu wyjrzeć na nas łaskawym okiem. Głównym celem wycieczki była wizyta w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, wejście do fokarium oraz zajęcia edukacyjne w ramach tzw. "Błękitnej Szkoły". Na zajęciach zgłębiliśmy wiedzę na temat bałtyckich fok, ich gatunków, dziejów historycznych i znaczenia użytkowego fok, foczych zachowań, zagrożeń i metod ochrony. Po spożyciu ciepłej grochówki, krótkim spacerze po plaży udaliśmy się do Muzeum Rybołówstwa w zabytkowym poewangelickim kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Tam zapoznaliśmy się z zagadnieniami związanymi z historią Bałtyku, rybołówstwem na Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym, dziejami Półwyspu Helskiego, a także ze współczesnymi problemami związanymi z gospodarką morską, a także podziwialiśmy z byłej wieży kościelnej piękną panoramę miasta, port i plażę od strony Zatoki Puckiej.

To był miło spędzony czas, który odkrył nam uroki zakątku Polski zwanego potocznie krowim ogonem.