{phocagallery view=category|categoryid=932|limitstart=3|limitcount=0|pluginlink=1}

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 46 Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". W konkursie rywalizowali ze sobą laureaci eliminacji gminnych. Spotkali się tam najlepsi recytatorzy z ośmiu gmin. Gminę Kartuzy reprezentowały dwie nasze uczennice: Zosia Żołnowska z "zerówki" i Lena Ciechanowska z klasy Ib. Obie uczennice, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, znakomicie zaprezentowały wiersze w języku kaszubskim. Komisja w składzie: Wanda Lew - Kiedrowska, Kazimiera Nowicka oraz Barbara Kąkol pod uwagę brała m.in. dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Po przesłuchaniu recytatorów w sześciu kategoriach wiekowych przyznano wyróżnienie Lenie Ciechanowskiej, która była przedstawicielem kategorii kl. I-III. Gratulujemy sukcesu!