{phocagallery view=category|categoryid=931|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 27 kwietnia o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach rozpoczęły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 17 drużyn (9 ze szkół podstawowych i 8 ze szkół gimnazjalnych).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p. Joanna Sawczyn – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, podkreślając to, iż jest 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju zmierzyli się z następującymi konkurencjami: test wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód oraz przejazd rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego.

Komisja sędziowska w składzie: asp. Karol Klamrowski, sierż. sztab. Sylwia Stefańska, sierż. Martyna Bulczak oraz p. Halina Knapińska – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie oceniła wiedzę i umiejętności uczniów, wyłaniając zwycięzców.

Kategoria szkół podstawowych

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gołubiu,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Goręczynie,
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach,
  • najlepszy zawodnik turnieju – Leja Kevin (Szkoła Podstawowa w Żukowie).

Kategoria szkół gimnazjalnych

  • I miejsce – Gimnazjum w Szopie,
  • II miejsce – Zespół Szkół w Somoninie, Gimnazjum Publiczne,
  • III miejsce – Gimnazjum w Chmielnie,
  • najlepszy zawodnik turnieju - Robert Peta (Gimnazjum w Szopie).

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, miejsca I – III zostały uhonorowane pucharem, a najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali rowery. Fundatorami nagród byli: Sklep rowerowy „Sela Bike”, gminy powiatu kartuskiego oraz powiat kartuski. Sprawdzenie pomocy przedmedycznej było możliwe dzięki NZOZ „Kaszuby”.