{phocagallery view=category|categoryid=887|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 11 stycznia 2017 r. uczniowie z klasy 4a i 5b wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Gdańsku na film pt. "Fantastyczne Zwierzęta". Wystarczyło kilka machnięć filmową różdżką i lądujemy w świecie wszechmocnych czarodziejów, nieświadomych mugoli i dziwacznych stworzeń wydostających się z wyjątkowo pojemnej walizki. Film opowiada historię Newta Skamandera, który zostaje usunięty z Hogwartu za kontakt z bestią. Akcja dzieje się 70 lat przed narodzinami świata Potter’a, kiedy to kontakt z dzikimi bestiami i opieka nad nimi była zabroniona. Newt przybywa do Nowego Jorku lat 20-tych z tajemniczą misją i jeszcze bardziej tajemniczą walizką pełną... wspomnianych dzikich stworzeń. Przypadek sprawia, że parę z nich mu umyka i jest zmuszony je wszystkie złapać, po drodze napotykając inne niespodziewane zagrożenia.

Czy wiesz, jak wygląda niuchacz czy żmijoptak? Jeżeli nie, wybierz się na film!