{phocagallery view=category|categoryid=848|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

4 listopada w naszej szkole przeprowadzono ćwiczenia mające na celu usprawnienie ewakuacji wszystkich osób z budynku, gdyby zaszła taka potrzeba. W tym roku zainscenizowano pożar w bibliotece szkolnej. Celem próbnego alarmu było sprawdzenie organizacji ewakuacji i przygotowanie nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły do prawidłowego i samodzielnego przeprowadzenia ewakuacji w razie niebezpieczeństwa przed przybyciem straży pożarnej. Po trzech krótkich dzwonkach, zgodnie z procedurą, wszyscy uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli, opuścili klasy i udali się w wyznaczone miejsce. Całość nadzorowała straż pożarna. Wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Miejmy nadzieję, że takich sytuacji i zagrożeń w szkole nie będzie, ale na wszystko trzeba być przygotowanym.