{phocagallery view=category|categoryid=843|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

22 października w Krotoszynie odbył się ogólnopolski finał zawodów sprawnościowych w ramach prowadzonego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach programu ministerialnego "Zapasy sportem wszystkich dzieci". Po eliminacjach wojewódzkich w finale udział brało 8 drużyn z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali:

 • Klaudia Merchel
 • Klaudia Metza
 • Fierka Agnieszka
 • Kowalewska Helena
 • Schwabe Piuotr
 • Baranowski Igor
 • Dobka Oliwer
 • Janzen Paweł
 • Myszk Jakub
 • Kur Maciej
 • Konkol Mateusz

Kolejny udany start w ogólnopolskich zawodach dzieci szkół podstawowych z udziałem Kartuskiej młodzieży odbył się w Krotoszynie. Uczniowie brali udział w konkurencjach sprawnościowych z elementami mocowania w parach. Reprezentacja "Dwójki" uległa jednak po bardzo zaciętym meczu drużynie z Rudy Śląskiej, która jak się później okazało zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Ideą tej imprezy jest jednak wspólna zabawa poprzez sport. Już tradycyjnie gościem zawodów był Rafał Brzozowski który poprowadził rozgrzewkę i zachęcał dzieci do uprawiania zapasów. Drugim z gości był Piotr Kościuszko tegoroczny uczestnik Voice of Poland. Dzieci miały okazje poćwiczyć z gwiazdami polskiej estrady oraz zaśpiewać w raz z nimi.