{phocagallery view=category|categoryid=818|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

21 września uczniowie klasy IVb oraz Vabc pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów wybrali się z samego rana na całodniową, wypełnioną po brzegi atrakcjami wycieczkę do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park Sarbsk.

W ramach programu "Błękitna szkoła" prowadzonego przez Sea Park pod opieką edukatorów Błękitnej Szkoły zwiedzili park oraz wszystkie jego atrakcje. A pogoda dopisała nam fantastycznie. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądali makiety zwierząt morskich i słuchali ciekawych informacji o ich życiu. Na zajęciach w Błękitnej Szkole zgłębili wiedzę na temat mieszkańców Morza Bałtyckiego, potrzeby ochrony środowiska morskiego oraz walorów kulturowych i historycznych obszaru Pradoliny Łeby - Redy. Dreszczyk emocji towarzyszył wszystkim podczas krótkiego seansu filmowego w Oceanarium Prehistorycznym, gdzie w specjalnych okularach technologią 3D przenieśli się w podwodny świat, mogąc stanąć "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu i przeżyć atak rekina. Jeszcze większe i niezapomniane emocje towarzyszyły tym, którzy udali się na projekcję filmu w Kinie 5D, znaleźli się bowiem w samym sercu wydarzeń, stając się równocześnie aktywnymi uczestnikami seansu filmowego.

Równie interesujące było karmienie i tresura fok, a w promieniach wrześniowego słońca spacer alejkami parku i zwiedzanie miniatur latarni morskich to sama przyjemność. Co przyniosło nam jednak najwięcej radości? Oczywiście zabawa w parku zręcznościowo - linowym i szaleństwo na placu zabaw. Niezapomniana też była rozmowa z Błękitkiem, niepowtarzalnym i jedyny na świecie interaktywnym wielorybem, z którym można porozmawiać na każdy temat.

Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie Sea Parku był nie tylko pouczającą edukacyjną przygodą, ale też mile spędzonym czasem z rówieśnikami z różnych klas.