{phocagallery view=category|categoryid=814|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

16 września włączyliśmy się w akcję "Sprzątania Świata". Jest to akcjia, w której co roku bierzemy udział. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki wszyscy uczniowie z naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami sprzątali przydzielone im tereny. Daje się zauważyć, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome dbania o czystość, ponieważ śmieci na ulicach, w parkach, lesie jest mniej. To dobry sygnał.

Nasze dzieci z ochotą przystąpiły do pracy, gdyż wiedzą, że czysty teren to ładniejszy teren i zdrowszy. Są również świadome tego, że chronią zwierzęta przed różnymi chorobami, a zwłaszcza te dzikie w lasach. Idąc za przysłowiem "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", pokazujemy dzieciom, że dbanie o czystość Planety ma sens. To dzieci uczy i wychowuje.

Podczas sprzątania był też czas na koleżeńskie rozmowy i klasowe integracje.