{phocagallery view=category|categoryid=815|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

15 września na Kaliskach obchodzono 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Była to roczystość gminna, na którą przybyły władze miasta i gminy. Kaliski las jest symbolem, gdzie składa się kwiaty, zapala znicze tym, którzy polegli w czasie II Wojny Światowej. Uroczystość poprowadził Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej p. Edmund Kwidziński. Hołd pomordowanym oddał burmistrz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński, przedstawiciele różnych instytucji, w tym szkół, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych.

My, jako szkoła, również włączyliśmy się aktywnie w przygotowanie uroczystości. Był nasz poczet sztandarowy, delegacja na czele z dyrektorem p. Piotrem Kloczkowskim, p. Marcin Adamczyk, który odczytał Apel Poległych oraz grupa uczniów z klas szóstych i piątych, która brała udział w części artystycznej uroczystości.

Nasze dzieci pod opieką p. Gabrieli Jankowskiej i p. Małgorzaty Badowicz przygotowały scenariusz upamiętniający tych, co zginęli w czasie wojny na terenie Polski i w kaliskim lesie. Był to montaż słowno - muzyczny. Oprawą muzyczną zajęła się p. Agnieszka Łabuda - Wiatr. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje teksty pełne emocji i oddające hołd walczącym za wolność w czasie wojny. Dreszczyku emocji dostarczyły efekty specjalne w postaci nagrań wybuchu bomb i oryginalnego nagrania z 1939 roku obwieszczającego wojnę.

Powinniśmy pielęgnować naszą historię, zarówno tą, która dotyczy naszych małych Ojczyzn, jak i tą, która dotyczy każdego Polaka - Polski.