{phocagallery view=category|categoryid=812|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W sobotę 10 września uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas V i VI odwiedzili gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lipą" w Kamienickim Młynie. Serdecznie powitani przez Panią Sabinę już w Sierakowicach zostali zaproszeni do zwiedzania urokliwych miejsc tej miejscowości. Obejrzeli i opisali ołtarz papieski w Parku Ośmiu Błogosławieństw, zwiedzili stary drewniany kościół z pierwszej połowy XIX wieku ufundowany przez ówczesnego właściciela wioski Wincentego Łaszewskiego.

W gospodarstwie agroturystycznym Pod Lipą, prowadzonym przez Panią Sabinę, zobaczyli, jak kiedyś żyli nasi dziadkowie, obejrzeli stodołę z kolekcją przedmiotów obrazujących życie i pracę mieszkańców dawnej wsi. Chóralnie, pod dyktando Sebastiana, odśpiewali kaszubskie nuty, poznali legendę o Zamkowej Górze. Skosztowali z sierakowickiej piekarni drożdżówek, upieczonych przez pana Andrzeja kiełbasek i bùlew oraz typowo kaszubskiego kompotu z dyni. Dużą atrakcją było spotkanie ze zwierzętami z zagrody: królikami, małymi kotkami, kozą, kucykiem, a także spotkanie ze strażakami. Miło spędzili czas przy malowaniu motywów haftu kaszubskiego na szkle, ciesząc się bliskością natury.

Wizyta w wiejskiej zagrodzie przy wspaniałej, wręcz letniej pogodzie, dużo wolnej przestrzeni to doskonała forma nauki w sobotni dzień.