{phocagallery view=category|categoryid=801|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 22 czerwca odbyła się wycieczka do Torunia, na którą wybrali się uczniowie klasy IVb i IVc Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały. Podróż przebiegła bez większych kłopotów, dlatego u celu wycieczki byliśmy tuż po gtodz. 10:00. Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu - Krzywej Wieży. Każdy próbował stanąć przy budowli, ale przy pochyle ok. 146 cm było to niemożliwe. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz, Katedrę świętych Janów z "niezwykłą" chrzcielnicą oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Przewodniczący klas, Nikodem i Kuba w imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika na postumencie pomnika złożyli wiązankę kwiatów. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek, wśród których górowały toruńskie specjały – katarzynki, pierniki. Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich kamienica, w której mieszkał w dzieciństwie wielki polski astronom – Dom Kopernika. Po posileniu naszych bardzo wygłodniałych brzuchów udaliśmy się do Planetarium, gdzie udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Ostatnim i z pewnością najciekawszym punktem programu okazały się warsztaty wypieku pierników. W Muzeum Piernika wszyscy aktywnie uczestniczyli w wypieku według średniowiecznej receptury pierników, a w nagrodę otrzymali od czeladnika "List wyuczony". Po zakończeniu wypieków ruszyliśmy w stronę parkingu, skąd udaliśmy się w drogę do domu. Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych. Uczniowie powrócili do Kartuz z "bagażem" nowych wiadomości i wrażeń.