{phocagallery view=category|categoryid=800|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 21czerwca uczniowie klasy IIIb dzięki inicjatywie rodziców uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. W pizzerii Italiana odbyły się warsztaty kulinarne. Na początku dzieci poznały historię powstania słynnego dania, które było już znane w starożytnym Egipcie, jednak pizza została rozsławiona przez królową Małgorzatę, której podano placek w kolorach włoskiej flagi: zielona bazylia, czerwone pomidory i biała mozzarella, przysmak królowej nazwano Pizza Margherita. Po części teoretycznej uczniowie pod kierunkiem kucharza samodzielnie przygotowali pizzę. Apetyt dopisywał ponieważ dzięki różnorodnym dodatkom upieczona pizza była doskonała. Nie wszystkim udało się zjeść dużą pizzę w całości, pozostałe kawałki zapakowano do pudełek. Po powrocie do szkoły na drugim piętrze unosił się zapach pizzy. Uczniowie obiecali, że zdobyte umiejętności wykorzystają w praktyce i pomogą rodzicom w kuchni.