{phocagallery view=category|categoryid=630|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Wraz z końcem roku szkolnego kończy się całoroczna edukacja, mająca na celu zgłębienie wiedzy niezbędnej do uzyskania pierwszego w życiu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Oczywiście mowa tu o jednośladzie, którym jest rower.

Uczniowie klas V, aby go otrzymać i samodzielnie poruszać się rowerem po drodze publicznej, musieli zdać egzamin teoretyczny z przepisów i praktyczny z jazdy rowerem. Dnia 23 czerwca młodych kursantów egzaminował specjalista z kartuskiej drogówki. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów i sprawnie pokonali wyznaczoną trasę, pokazując swoje umiejętności w jeździe rowerem.