{phocagallery view=category|categoryid=627|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Miniona sobota i niedziela 13 – 14 czerwca upłynęły w naszej szkole pośród zmagań wielbicieli Królewskiej Gry. Stowarzyszenie „Copernicus” oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach zorganizowało XVI Szachowy Otwarty Integracyjny Turniej o "Puchar Stolema", który zgromadził łącznie 63 uczestników. Zawodników i ich rodziny powitał dyrektor naszej szkoły pan Piotr Kloczkowski oraz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński – burmistrz Kartuz. Zwycięzcy turnieju Open otrzymali puchary dyplomy oraz nagrody finansowe, a najlepsi gracze pozostałych grup: puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W grupach B, C, D zawodnicy, którzy osiągnęli wymaganą normę podwyższyli swoje kategorie szachowe. Oto wyniki turnieju:

Turniej A - OPEN

 1. Lewandowski Mirosław
 2. Brylowski Stefan
 3. Gromnicki Janusz
 4. Żełajtys Józef
 5. Grzela Dariusz

Turniej B, chłopcy

 1. Jarzembiński Mateusz
 2. Paszki Nikodem
 3. Lemke Albert
 4. Patoka Mateusz
 5. Cylke Janusz

Turniej C, chłopcy

 1. Pryczkowski, Julian
 2. Cylke Michał
 3. Serkowski Maksymilian
 4. Byzdra Mateusz
 5. Kowalczuk Szymon

Turniej C, dziewczęta

 1. Kowalska Karolina
 2. Pogorzelska Maja
 3. Miszk Hanna
 4. Stachowiak Zuzanna

Turniej D, chłopcy

 1. Piontke Wojciech
 2. Hirsz Piotr
 3. Brylowski Bartłomiej
 4. Heindrich Antoni
 5. Stankiewicz Dawid

Turniej D, dziewczęta

 1. Sobczak Agata
 2. Łajewska Anna
 3. Stenka Dorota
 4. Tusk Monika
 5. Lejkowska Julia

 logo kartuz

Zadanie publiczne jest realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

 

logo powiat

 

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Kartuski.