{phocagallery view=category|categoryid=624|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 2 czerwca odbył się II Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży Kartuzy 2015. Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 "COPERNICUS". Realizacja przeglądu była możliwa dzięki dotacji Gminy Kartuzy. W konkursie udział wzięły zespoły z powiatu kartuskiego.

Występy oceniała niezależna komisja w składzie: p. Mirosława Kazana – twórca ludowy, p. Aleksandra Maciborska – Pytka – dyrektor Centrum Kultury w Kartuzach oraz przewodniczący jury p. Franciszek Kwidziński – wieloletni kierownik zespołu „Kaszuby”.

Było to prawdziwe święto kaszubszczyzny w kartuskiej „Dwójce". Zespoły poprzez taniec i śpiew podzieliły się własnym dorobkiem artystycznym udowadniając, że są prawdziwymi ambasadorami kultury kaszubskiej. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom przeglądu tradycyjny, kaszubski poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oto wyniki przeglądu:

Kategoria: klasy I – III

  • I miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Wesołe Ludki" z Zespołu Szkół z Kiełpina

Kategoria: klasy IV – VI

  • I miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Mùlczi" Szkoły Podstawowej w Miszewie.

Gratulujemy zespołom i wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

logo kartuz

 

Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.