{phocagallery view=category|categoryid=599|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

29 kwietnia do zmagań w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanęło 6 drużyn ze szkół podstawowych i 3 drużyny z gimnazjów gminy Kartuzy. O miano najlepszego zawodnika turnieju walczyło 33 uczniów. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Turniej podzielono na dwie części:

  • część teoretyczna (dwa testy wiedzy),
  • część praktyczna – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przejazd przez tor przeszkód oraz jazda rowerem na Miasteczku Ruchu Drogowego po wyznaczonej przez organizatora trasie.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się przede wszystkim wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz bezbłędną techniką jazdy. Po zaciekłej rywalizacji drużyny zdobyły następujące miejsca:

kategoria – szkoły podstawowe:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie,
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach,
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach,

kategoria – szkoły gimnazjalne:

  1. miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach,
  2. miejsce – Katolickie Gimnazjum w Kartuzach,
  3. miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach.

Niepokonanymi w obu kategoriach wiekowych okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Prokowie oraz Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach, które awansowały do eliminacji powiatowych. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy, a najlepsze pamiątkowe puchary. Nagrody oraz puchary ufundował Burmistrz Kartuz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Szutenberg ze Szkoły Podstawowej w Prokowie (w kategorii szkół podstawowych) oraz Kamil Jancen z Gimnazjum Nr 1 (w kategorii szkół gimnazjalnych).

Życzymy drużynom udanego startu w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbędą się 6 maja br. również w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.