{phocagallery view=category|categoryid=594|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Dnia 29 kwietnia w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników XIX Konkursu Wiedzy o Kaszubach. Organizatorem był "Dziennik Bałtycki" przy współpracy z kartuskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego i Głównym Zarządem ZKP w Gdańsku. Patronat nad wydarzeniem objął Jan Kleinszmidt przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego. Na uroczystą galę przybyli Łukasz Grzędzicki prezes zarządu głównego ZKP, Jan Kleinszmidt przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego oraz Bogdana Wachowska zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego". Na konkurs napłynęło aż 550 prac z 40 szkół m.in. z powiatów wejherowskiego, puckiego, bytowskiego, kościerskiego, lęborskiego i kartuskiego. Obejmował cztery grupy wiekowe. Wystarczyło udzielić poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące Kaszub. Uczniowie kl. IIIc na lekcjach języka kaszubskiego poszukiwali odpowiedzi na pytania ukazujące się w gazecie "Tygodnik Kartuzy". Szczęście uśmiechnęło się do Nikodema Warmowskiego, który zajął III miejsce. Serdecznie mu gratulujemy!
Podsumowanie konkursu uświetnił występ naszego szkolnego zespołu teatralnego "Świetliki", który przybyłym gościom zaprezentował bajkę o Królewnie Śnieżce.