{phocagallery view=category|categoryid=543|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

4 lutego grupa uczniów z klas Ia i Ib oraz IVa i IVb spędziła kolejny dzień ferii w Centrum Hewelianum. A tam odbyli magiczną podróż dookoła świata. Na wystawach interaktywnych, jak prawdziwi odkrywcy, podziwiali rośliny i zwierzęta na różnych kontynentach, z bliska obejrzeli górę lodową, poczuli siłę huraganu i zobaczyli zorzę polarną. Odwiedzili też wystawę "Łamigłówka", gdzie 20 interaktywnych stanowisk pokazuje wiele ciekawostek: ile to jest milion lub jak zmierzyć odległość na kilka różnych sposobów. I tak, mimo ferii, nauka poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie w niezwykle atrakcyjny sposób przybliżyło uczniom trudne i niezrozumiałe dla nich zagadnienia. Uczniowie z wielkim przejęciem i zainteresowaniem brali udział w doświadczeniach.

Dodatkową atrakcją była wizyta w żukowskim kościele poklasztornym, niegdyś należącym do norbertanek, żeńskiego zakonu, który na Kaszuby sprowadził książę Mściwoj I i posiłek w Mc Donald’s.

Takie wyjazdy to wspaniały sposób na feryjną nudę!