matematykaZbliżający się koniec roku szkolnego 2013/2014 zachęcił do podsumowania osiągnięć uczniów "Dwójki" w konkursach matematycznych.

28 marca 2014 roku w siedzibie Vistula University mieszczącym się w Warszawie przy ul. Stokłosy odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów w Polsce. Organizatorem konkursu było Międzynarodowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University. Do etapu finałowego przystąpiło po 500 uczestników w każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę w kategorii klas szóstych reprezentował uczeń klasy VIb Artur Grądzki, który pomyślnie ukończył etap szkolny konkursu i został wytypowany do etapu finałowego i uzyskał swoim wynikiem tytuł finalisty. Konkurs trwał 120 minut. Test składał się z 30 zadań. Uczeń mógł uzyskać 120 pkt, lecz błędne odpowiedzi były punktowane ujemnie.

Dnia 16 maja o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Prokowie, odbył się finałowy etap V Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 144 uczniów z klas IV - VI z 48 szkół podstawowych w powiecie kartuskim. Uczniowie w ciągu 90 min rozwiązywali 6 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności, za które można było uzyskać max 30 pkt. Szkołę reprezentowali:

  • Dawid Wica VIb – II miejsce indywidualnie
  • Jakub Szymichowski Vb – XII miejsce
  • Nikodem Paszki IVb – XII miejsce

Ostatecznie, reprezentacja szkoły wywalczyła III miejsce w gminie Kartuzy – tuż za Szkołą z Prokowa i Łapalic oraz IV miejsce w rankingu najlepszych szkół w powiecie, a Dawid Wica zajął indywidualnie II miejsce (z wynikiem 97%) wśród uczniów klas szóstych z powiatu kartuskiego.

Dnia 21 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny "Kangur 2014". Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się p. J. Radomska i p. G. Mierska. Do konkursu przystąpiło ogółem 45 uczniów z klas II – VI. Uczestnicy konkursu pod nadzorem komisji rozwiązywali w ciągu 75 min test jednokrotnego wyboru. Bardzo dobre wyniki w konkursie osiągnęli:

  • Nikodem Paszki IVb – bardzo dobry wynik
  • Zofia Wolska IIIb – wyróżnienie
  • Agnieszka Marszk IIIb – wyróżnienie
  • Jakub Szymichowski Vb – wyróżnienie
  • Dawid Wica VIb – wyróżnienie
  • Łukasz Czaja VIa – wyróżnienie

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie z klas IV - VI przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do eliminacji szkolnych, które odbyły się w listopadzie 2013 roku przystąpiło 30 uczniów. "Dwójkę" na etapie rejonowym, który odbył się w styczniu 2014 w Kościerzynie, reprezentowali uczniowie: Łukasz Czaja VIa, Artur Grądzki VIb oraz Jan Duda VIc. Uczniowie Łukasz Czaja i Jan Duda zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i ukończyli konkurs uzyskując tytuł Finalisty.