W dniu 11 czerwca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Oto wrażenia uczniów:

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kartuzach na spotkaniu z pisarzem i ilustratorem Wiesławem Drabikiem. Pisarz opowiadał o swoich książkach i zadawał nam rymowane zagadki. Spotkanie bardzo mi się podobało i jeśli będą organizowane w przyszłości, to chętnie wezmę w nich udział.

Agata Bielecka IIb

11 czerwca odbyło się spotkanie z panem Wiesławem Drabikiem. Jest on autorem 180 wierszy i bajek dla dzieci: „Uciekł niedźwiedź", „Bajka o smoku Kraku", „Ufoludek". Najbardziej podobały mi się zagadki, które zadawał pisarz. Odpowiedziałem na wiele z nich i dostałem nagrody. Najcenniejszą była książka z dedykacją autora.

Marcin Konkol IIb

Wczoraj poznaliśmy sławnego pisarza Wiesława Drabika. Pisarz wymyślał śmieszne rymowanki - „dla Karolinki co lubi upominki". Były też zagadki: np. Kto najwięcej odpowie dostanie książkę w nagrodę. Wygrał Marcin z IIb.

Karolina Mielewczyk IIa

Wycieczka do biblioteki była bardzo interesująca. Pan Wiesław Drabik jest autorem wielu książek dla dzieci. Napisał ich 180 – to bardzo dużo. Na końcu spotkania rozdawał autografy z dedykacjami dla dzieci.

Weronika Plichta IIa