Zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych:

{phocagallery view=category|categoryid=263|limitstart=0|limitcount=10|pluginlink=1}

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1 - 3:

{phocagallery view=category|categoryid=264|limitstart=0|limitcount=7|pluginlink=1}

Zakończenie roku szkolnego dla klas 4 - 6:

{phocagallery view=category|categoryid=265|limitstart=0|limitcount=7|pluginlink=1}

{phocagallery view=category|categoryid=266|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

W bieżącym roku szkolnym chłopcy z klas IV brali udział w powiatowej lidze piłki nożnej. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym". Po meczach grupowych w których zajęliśmy 1 miejsce odbyły się mecze półfinałowe i finałowy. Mecz finałowy trzeba było rozstrzygnąć rzutami karnymi, po których zajęliśmy 1 miejsce. Po rozegraniu wszystkich meczy reprezentacje zajęły następujące miejsca:

 1. miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz
 2. miejsce- Szkoła Podstawowa Sierakowice
 3. miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 Kartuzy
 4. miejsce - Szkoła Podstawowa Sulęczyno
 5. miejsce - Szkoła Podstawowa Chmielno
 6. miejsce - Szkoła Podstawowa Dzierżążno

Reprezentację naszej szkoły tworzyli następujący uczniowie:

 1. Formela Kacper
 2. Jandziński Łukasz
 3. Zarach Maksymilian
 4. Karcz Igor
 5. Marszk Antoni
 6. Kulas Kacper
 7. Raczyński Paweł

Gratulujemy naszym piłkarzom!

Dnia 26.02.2013 r. o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 1 w Kartuzach odbył się turniej powiatowej ligi  piłki nożnej chłopców dla chłopców klas IV i młodszych. W turnieju  tym wzięło udział sześć  drużyn, a mianowicie Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz , Szkoła Podstawowa nr 1 z Kartuz, Szkoła Podstawowa z Sulęczyna, Szkoła podstawowa z Dzierżążna, Szkoła Podstawowa z Sierakowic i Szkoła Podstawowa z Chmielna.  Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Po meczach grupowych w których zajęliśmy 1 miejsce odbyły się mecze półfinałowe i finałowy. Mecz finałowy trzeba było rozstrzygnąć rzutami karnymi po których zajęliśmy 1 miejsce.

Wyniki meczy :

Chmielno- SP nr.2    0-3

SP nr.2 – SP Sierakowice    1-1

SP Sulęczyno – SP nr 2   0-3 ( mecz półfinałowy)

SP Sierakowice- SP nr 2   4-3 (mecz finałowy)

Po rozegraniu wszystkich meczy reprezentacje zajęły poszczególne miejsc:

1 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz

2 miejsce- Szkoła Podstawowa Sierakowice

3 miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 Kartuzy

4 miejsce - Szkoła Podstawowa Sulęczyno

5 miejsce - Szkoła Podstawowa Chmielno

6 miejsce - Szkoła Podstawowa Dzierżążno

 

Reprezentację naszej szkoły tworzyli następujący uczniowie:

 

1.Formela Kacper

2.Jandziński Łukasz

3.Zarach Maksymilian

4.Karcz Igor

5.Marszk Antoni

6.Kulas Kacper

7.Raczyński Paweł

{phocagallery view=category|categoryid=258|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 19 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość zdobycia swojego pierwszego Prawa Jazdy - Kartę Rowerową. W tym dniu odbył się egzamin praktyczny, a kilka dni wcześniej uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem teoretycznym. Gratulujemy tym uczniom, którzy zdobyli wymarzony dokument!

ksiazki

 


Zbliżający się koniec roku szkolnego 2012 / 2013 sprzyja podsumowaniom wyników nauczania. Przedstawiamy poniżej wyniki klasyfikacji rocznej. Wszystkim, którzy osiągnęli wysokie i te nieco niższe wyniki gratulujemy!

 

 

Klasy o najlepszej frekwencji (klasy 1 – 6):

 • Klasa 6c – 93,85%
 • Klasa 4b – 93,24%
 • Klasa 1c – 93,13%
 • Klasa 6b – 92,46%
 • Klasa 6a – 91,02%

Uczniowie o najlepszej frekwencji (klasy 1 – 6):

 • Beniamin Dobka (4a) – 99,68%
 • Agata Jarzębińska (1c) – 99,49%
 • Szymon Kowalczuk (3b) – 99,49%
 • Karolina Brylowska (5c) - 99,49%
 • Sabina Warmowska (6c) – 98,87%

Najwięcej ocen wzorowych z zachowania (9 ocen) – klasa 6b.

Klasy o najlepszych średnich ocenach klasyfikacyjnych (klasy 4 – 6):

 • Klasa 5a – 4,52
 • Klasa 4b – 4,44
 • Klasa 6b – 4,31

Uczniowie o najlepszych średnich ocenach klasyfikacyjnych (klasy 4 – 6):

 • 1 miejsce Teresa Kowalewska (6b) – 5,83
 • 2 miejsce Monika Miłejko (5c) – 5,69
 • 3 miejsce Dawid Wica (5b) – 5,58
 • 4 miejsce Zofia Kiedrowska (5a) – 5,54
 • 5 miejsce Anna Knop (4b) – 5,50
 • 5 miejsce Kinga Zwara (4b) – 5,50
 • 5 miejsce Zofia Marszk (6b) – 5,50
 • 6 miejsce Joanna Stoltmann (5a) – 5,42
 • 6 miejsce Laura Karczewska (5c) – 5,42
 • 6 miejsce Michał Bałenkowski (6b) – 5,42

Uczniowie wyróżniający się w nauce (klasy 0 – 3):

 • Klasa 01: Bigus Agata, Bruska Nadia, Drywa Aleksandra, Grzenkowicz Antonina, Jereczek Eliza, Mejer Mikołaj, Pasieczna Oliwia, Tusk Monika, Benka Cezary, Goc Jan, Król Katarzyna, Kwiatkowski Bartosz, Merchel Maja, Michalewicz Klaudia, Szczypior Jagoda, Wilkowski Adam
 • Klasa 02: Kąkol Faustyna, Kuchta Anna, Pawelczyk Julia, Plichta Julia, Okroj Marta, Ziemann Sara
 • Klasa 03: Cybulska Agata, Janikowska Michalina, Konkel Dominika, Kąkol Kamil, Paracki Paweł, Rejter Paulina, Richert Natalia, Węsiora Franciszek
 • Klasa 1a: Bielawa Paweł, Kobiela Marta, Jereczek Victoria, Dobka Olivier, Kowalska Karolina, Plichta Weronika, Stachowiak Zuzanna, Meyer Nicola, Miszk Hanna, Węsierski Michał
 • Klasa 1b: Bielecka Agata, Klaman Martyna, Niklas Nikodem, Pioch Eliza, Rosołowski Paweł, Baranowski Igor, Konkol Marcin, Rychert Agata, Stoltmann Iga, Tusk Zuzanna
 • Klasa 1c: Bałenkowski Jakub, Bolduan Weronika, Brzeska Julia, Chlebba Rafał, Konkol Weronika, Michna Dawid, Miłejko Zuzanna, Rogacewicz Franciszek, Tobys Liwia, Warmowski Nikodem
 • Klasa 2a: Penkowski Oliwier, Rychert Julia, Stachowiak Olga, Grzonka Oliwia, Penkowski Sasza
 • Klasa 2b: Fierka Agnieszka, Kwidzinska Milena, Marszk Agnieszka, Wolska Zofia, Wódczyński Fabian
 • Klasa 3a: Plichta Marta, Wenzel Wiktoria, Zwara Nikola, Leszkowska Amelia
 • Klasa 3b: Jereczek Zuzanna, Paszki Nikodem, Wesołowska Wiktoria, Kowalczuk Szymon
 • Klasa 3c: Beyer Beata, Bielecki Jakub, Grądzka Paulina, Lejkowska Izabela, Myszk Paulina, Raczyński Paweł, Zaborowska Nikola

Uczniowie wzorowi (klasy 4 – 6):
Klasa 4a

 • Makurat Aleksandra (5,18, wzorowe)
 • Kerschnik Korneliusz (5,09, wzorowe)
 • Janikowski Mikołaj (5.09, bardzo dobre)
 • Wica Krzysztof (4,82, bardzo dobre)

Klasa 4b

 • Zwara Kinga (5,50, wzorowe)
 • Knop Anna (5,50, wzorowe)
 • Rogacewicz Oliwia (5,27, wzorowe)
 • Adamczyk Jakub (5,17, wzorowe)
 • Konkol Dominik (5,17, wzorowe)
 • Kamińska Martyna (5,08, wzorowe)
 • Karcz Igor (5,00, bardzo dobre)
 • Trawicka Olga (4,91, bardzo dobre)
 • Formela Dawid (4,75, bardzo dobre)
 • Jarzębiński Maksymilian (4,75, wzorowe)
 • Marszk Antoni (4,75, bardzo dobre)

Klasa 5a

 • Kiedrowska Zofia (5,54, wzorowe)
 • Stoltmann Joanna (5,42, wzorowe)
 • Jurek Julia (5,33, wzorowe)
 • Hirsz Aleksandra (5,00, wzorowe)
 • Markowska Daria (4,92, wzorowe)
 • Goitowska Agata (4,85, bardzo dobre)
 • Grzenia Natalia (4,77, bardzo dobre)

Klasa 5b

 • Wica Dawid (5,58, wzorowe)
 • Bulczak Jakub (5,17, dobre)
 • Grądzki Artur (4,85, bardzo dobre)
 • Ciemiński Adam (4,75, bardzo dobre)

Klasa 5c

 • Miłejko Monika (5,69, wzorowe)
 • Karczewska Laura (5,42, wzorowe)
 • Duda Jan (5,33, wzorowe)
 • Kitowska Marta (4,92, wzorowe)
 • Anders Klaudiusz (4,75, bardzo dobre)

Klasa 6a

 • Stefanowska Agata (5,00, wzorowe)
 • Formella Nikodem (4,75, bardzo dobre)

Klasa 6b

 • Kowalewska Teresa (5,83, wzorowe)
 • Marsz Zofia (5,50, wzorowe)
 • Bałenkowski Michał (5,42, bardzo dobre)
 • Kwidziński Jakub (5,25, wzorowe)
 • Hilbrycht Monika (5,00, wzorowe)
 • Mielewczyk Mateusz (5,00, bardzo dobre)
 • Lange Patryk (4,75, wzorowe)
 • Sowińska Daria (4,75, wzorowe)
 • Rybakowska Julia (4,75, wzorowe)

Klasa 6c

 • Skwierawska Weronika (5,00, wzorowe)
 • Golnau Martyna (4,90, bardzo dobre)
 • Lewna Klaudia (4,90, wzorowe)
 • Warmowska Sabina (4,75, bardzo dobre)

{phocagallery view=category|categoryid=260|limitstart=0|limitcount=7|pluginlink=1}

W środę, tj. 19 czerwca, w naszej szkole uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły średniej zorganizowali dla naszych dzieci "Żywe szach". Nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnością gry w szachy, którą zdobyli na zajęciach szachowych. Ustawiali pionki szachowe - starszych kolegów, i rozgrywali partię. Emocji było dużo, tym bardziej, że była to nietypowa gra - z żywymi pionkami. Satysfakcję mieli i ci młodsi i nieco starsi. Jak widać, w szachy można grać zawsze i wszędzie. Świetny pomysł godny naśladowania.

21 czerwca 2013 roku uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas IIa i IIb, Va i Vb wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Wejherowa, Swarzewa oraz Pucka. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do pałacu Przebendowskich – to zabytkowa, XIX - wieczna rezydencja i zarazem siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej. Oprócz zbiorów regionalnych, muzeum posiada również najstarsze, unikatowe dokumenty z początków miasta Wejherowa. Zwiedziliśmy pałacowe wnętrza, gdzie ściany ozdobione są polichromiami oraz wystawę poświęconą Aleksandrowi Majkowskiemu i profesorowi Gerardowi Labudzie. Ponadto uczniowie klas II wzięli udział w kaszubskiej lekcji muzealnej "Motywy bajek, baśni i legend kaszubskich", a uczniowie klas V "Fifë, wice, szpòrtë, szpôsë - humor i satyra Kaszubów".
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Morza w Swarzewie. W drodze do Swarzewa towarzyszyło nam wspaniałe słoneczko i piękne widoki na Zatokę Pucką. W Swarzewie zwiedziliśmy zabytkowy kościółek M. B. Morskiej. Wysłuchaliśmy historii powstania kościoła oraz legendy o figurce Matki Boskiej Morskiej – bardzo podobnej do naszej sianowskiej madonny. Z cudownego źródełka napiliśmy się wody i udaliśmy się do Pucka.
Ostatnią atrakcji naszej wycieczki był pobyt w Pucku. Przy Słupku zaślubinowym dowiedzieliśmy się, że właśnie tutaj w Pucku Zygmunt August w 1567 r. ustanowił bazę floty kaperskiej, Wazowie stąd wyruszali po koronę szwedzką, a wydarzenia z 10 lutego 1920 wiążą Puck z powrotem Polski nad Bałtyk, bo wtedy to generał Józef Haller dokonał Zaślubin Polski z Morzem. Wycieczkę zakończyliśmy "moczeniem nóg" w Zatoce Puckiej w promieniach gorącego słońca. Kaszuby są naprawdę piękne!

{phocagallery view=category|categoryid=261|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

W dniach 10 i 11 czerwca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, które będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w przyszłym roku szkolnym. W tych dniach dzieci młodsze miały możliwość poznania szkoły, sali zabaw i sali zajęć dla oddziałów przedszkolnych. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach z dziećmi pięcio- i sześcioletnimi. Brały udział w zabawach i wspólnym śpiewaniu!

gazetaZapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty uczniów w redakcji Dziennika Bałtyckiego.

 

LINK do ARTYKUŁU

{phocagallery view=category|categoryid=259|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

17 czerwca uczniowie klas IVa, IVb i Va w bardzo ciekawy sposób wzbogaciły swą wiedzę o teatrze dzięki wizycie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obejrzeli ciekawe, barwne, z urokliwą muzyką i niezwykłymi kostiumami przedstawienie pt. „Książę i żebrak" na motywach powieści amerykańskiego pisarza Marka Twaina. Historia niezwykłego spotkania bliźniaczo do siebie podobnych chłopców, z których jeden jest synem króla, drugi małym ulicznikiem i ich zamiana strojami, powodująca zaskakujące konsekwencje, dzięki którym obaj spojrzeli na świat zupełnie innymi oczami, zachwyciła widownię.
Po spektaklu uczniowie przeżyli kolejną przygodę, dzięki temu, że miały możliwość obejrzenia teatru od wewnątrz, poznania jego kulisów, porównaniu zdobytej na lekcjach wiedzy z prawdziwą sceną. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały teatralną garderobę, magazyn rekwizytów, pracownię krawiecką, stanowisko suflera, scenę itp. Utrwalały słownictwo związane z teatrem, np. scenariusz, reżyser, inspicjent, widownia, rekwizyty, kurtyna, antrakt czy foyer. Zapoznały się z przestrzeniami scenicznymi, urządzeniami scenicznymi, cyklem produkcyjnym spektakli, zawodami rzemieślników teatralnych.
Było to dzień pełen wrażeń ale też i nauki.