{phocagallery view=category|categoryid=259|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

17 czerwca uczniowie klas IVa, IVb i Va w bardzo ciekawy sposób wzbogaciły swą wiedzę o teatrze dzięki wizycie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obejrzeli ciekawe, barwne, z urokliwą muzyką i niezwykłymi kostiumami przedstawienie pt. „Książę i żebrak" na motywach powieści amerykańskiego pisarza Marka Twaina. Historia niezwykłego spotkania bliźniaczo do siebie podobnych chłopców, z których jeden jest synem króla, drugi małym ulicznikiem i ich zamiana strojami, powodująca zaskakujące konsekwencje, dzięki którym obaj spojrzeli na świat zupełnie innymi oczami, zachwyciła widownię.
Po spektaklu uczniowie przeżyli kolejną przygodę, dzięki temu, że miały możliwość obejrzenia teatru od wewnątrz, poznania jego kulisów, porównaniu zdobytej na lekcjach wiedzy z prawdziwą sceną. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały teatralną garderobę, magazyn rekwizytów, pracownię krawiecką, stanowisko suflera, scenę itp. Utrwalały słownictwo związane z teatrem, np. scenariusz, reżyser, inspicjent, widownia, rekwizyty, kurtyna, antrakt czy foyer. Zapoznały się z przestrzeniami scenicznymi, urządzeniami scenicznymi, cyklem produkcyjnym spektakli, zawodami rzemieślników teatralnych.
Było to dzień pełen wrażeń ale też i nauki.