Uczniowie klas IV uczący się języka kaszubskiego w dniu 19 maja odwiedzili Muzeum Kaszubskie. Z okazji Jubileuszu złożyli dyrektorowi muzeum panu Norbertowi Maczuis wiązankę gorących życzeń od całej Braci Uczniowskiej naszej szkoły. Następnie wraz z dyrektorem zwiedzili Muzeum Kaszubskie i skorzystali z wielu ciekawych atrakcji, które w tym dniu czekały na gości, np.:

  • Przymierzali średniowieczne zbroje
  • Uczyli się strzelać z łuku i walczyć mieczem
  • Oglądali mundury żołnierzy polskich i niemieckich oraz broń z okresu Kampanii Wrześniowej 1939
  • Obejrzeli w języku kaszubskim zabawny spektakl ,,Mikolajk” wykonaniu rówieśników ze szkoły podstawowej z Borzestowa
  • Słuchali piosenek kaszubskich kapeli ,,Kazik”
  • Degustowali regionalne potrawy
  • Odbyli przejażdżkę bryczką ulicami Kartuz.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zwiedzanie Muzeum Kaszubskiego w tym dniu długo pozostanie w ich pamięci.