{phocagallery view=category|categoryid=112|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}
Dnia 19 kwietnia w Centrum Kultury „Kaszubski Dwór” w Kartuzach już po raz 41 odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Wzięło w nich udział 60 laureatów eliminacji gminnych z całego powiatu kartuskiego, w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę, a zarazem gminę reprezentował Dominik Konkol z IIIb oraz Zofia Kiedrowska z IVa. Jury w składzie: Danuta Pioch, Kazimiera Nowicka, Karolina Serkowska oceniało dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Jurorzy, przesłuchując recytatorów, mieli trudne zadanie, gdyż poziom w każdej grupie wiekowej był bardzo wysoki. W zmaganiach recytatorskich doskonale wypadł Dominik Konkol, który zajął III miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy!