{phocagallery view=category|categoryid=102|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Jak co roku, nauczycielki z dwóch zaprzyjaźnionych szkół – panie Katarzyna Grzenkowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach oraz Paulina Krieger - Korosacka z Zespołu Szkół w Staniszewie zorganizowały potyczki najlepszych miłośników języka angielskiego. 18 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się VI Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim, w którym wzięła udział rekordowa liczba 40 uczestników z 11 szkół z Gminy Kartuzy i Sierakowice. Uczniowie rozwiązywali test podzielony na cztery kategorie – Grammar, Vocabulary, Spoken English, Culture, History and Geography. Celem Turnieju jest wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży z Kartuz i powiatu oraz propagowanie wśród młodzieży szkolnej doskonalenia się w zakresie nauki języków obcych. Oto lista laureatów:

Klasa IV:

 • 1 miejsce: Jakub Bulczak – SP2 Kartuzy
 • 2 miejsce: Maksymilian Cirocki – SP Grzybno
 • 3 miejsce: Oliwia Grzenkowicz – SP Sierakowice
 • 4 miejsce: Adam Gackowski – SP Sierakowice
 • 5 miejsce: Bartosz Labuda – SP1 Kartuzy

Klasa V:

 • 1 miejsce: Agata Werochowska – SP1 Kartuzy
 • 2 miejsce: Dominik Kuczkowski – SP Sierakowice
 • 3 miejsce: Monika Hilbrycht – SP2 Kartuzy
 • 4 miejsce: Urszula Leśniewska – ZS Staniszewo
 • 5 miejsce: Dominik Walkusz – ZKiW Brodnica Górna

Klasa VI:

 • 1 miejsce: Paweł Brunke – SP1 Kartuzy
 • 2 miejsce: Zuzanna Majcher – SP Sierakowice
 • 3 miejsce: Weronika Mieczkowska – SP1 Kartuzy
 • 4 miejsce: Aleksandra Kruca – SP2 Kartuzy
 • 5 miejsce: Kacper Turk – SP Sierakowice

 

Po napisaniu testu, gdy niezależna komisja sprawdzała testy, organizatorki uatrakcyjniły uczestnikom pobyt w stolicy Kaszub i zaprosiły uczniów do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uczniowie mieli okazję poznać kulturę regionu kaszubskiego.

Cieszymy, że z roku na rok Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na listę laureatów wpisują się uzdolnione dzieci z różnych szkół. Zatem… do zobaczenia w 2013 roku, tym razem w Staniszewie!