{phocagallery view=category|categoryid=100|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Uczniowie klasy Ia uczący się języka kaszubskiego w dniu 6 marca odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach. Z uwagą wysłuchali informacji pracownika Centrum na temat działalności tej placówki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się:

  • przedmioty, które oferuje się do sprzedaży, np. kubki z napisem „Kaszëbë”, aniołki, wielkanocne jajka zdobione Kaszubskimi Nutami, pluszowy miś w koszulce „Kocham Kaszuby”;
  • mapy np. Centra Informacji Turystycznej na Kaszubach;
  • manekiny w strojach kaszubskich.

Niespodzianką była projekcja filmu „Stroje zespołu Kaszëbë z Kartuz”. Uczniowie oglądając film nie tylko podziwiali stroje, ale i tańce. Zastanawiali się jak można tak ładnie tańczyć w drewniach, które są chyba niewiarygodne.

Uczniowieklasy Ia zący się języka kaszubskiego w dniu 6 marca odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach. Z uwagą wysłuchali informacji pracownika Centrum na temat działalności tej placówki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się:

· Przedmioty, które oferuje się do sprzedaży, np. kubki z napisem „Kaszëbë”, aniołki, wielkanocne jajka zdobione Kaszubskimi Nutami, pluszowy miś w koszulce „Kocham Kaszuby”;

· Mapy np. Centra Informacji Turystycznej na Kaszubach;

· Manekiny w strojach kaszubskich.

Niespodzianką była projekcja filmu „Stroje zespołu Kaszëbë z Kartuz”. Uczniowie oglądając film nie tylko podziwiali stroje, ale i tańce. Zastanawiali się jak można tak ładnie tańczyć w drewniach, które są chyba niewiarygodne.