{phocagallery view=category|categoryid=85|limitstart=3|limitcount=5|pluginlink=1}

W ramach promowania naszego regionu oraz kultury kaszubskiej zespół „Słunôszka” od października rozpoczął cykliczne spotkania z dziećmi z kartuskich przedszkoli, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny maluchom. Mali artyści odwiedzili w październiku przedszkole „Kubuś Puchatek” przy ulicy 3 Maja oraz w grudniu przedszkole „AKUKU” przy ul. Prokowskiej w Kartuzach. Zaprezentowali milusińskim tańce kaszubskie: „Kosedera”, „Szewca”, „Kutrową Polkę” oraz „W Kartuzach wesele”. Zosia Kiedrowska pięknie zaśpiewała „Nuty kaszubskie”, a kierownik zespołu p. Wioletta Stoltmann omówiła z jakich elementów składa się strój kaszubski dziewczęcy i chłopięcy. Maluchy z wielkim zainteresowaniem przyglądały się diabelskim skrzypcom. Najodważniejsi próbowali pocałować strasznego diabła. Na koniec przedszkolaki poprosiły tancerzy o wspólne pamiątkowe zdjęcia. Przed zespołem kolejne występy w przedszkolach. Członkowie zespołu stwierdzili, że takie występy sprawiają im wiele satysfakcji i radości, widząc na twarzach przedszkolaków uśmiech oraz ogromne zainteresowanie. A może te maluszki, również kiedyś zasilą szeregi naszego zespołu? Zapraszamy!