{phocagallery view=category|categoryid=84|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}
Dnia 17 lutego w naszej szkole rozpoczęliśmy dwudniowe obchody święta Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika, które rozpoczęła uroczysta akademia poświęcona życiu wielkiego astronoma, przygotowana przez uczniów klas piątych pod opieką wychowawców p. Doroty Konkel, p. Hanny Grzenkowskiej, p. Ewy Derbich i nauczyciela muzyki p. Joanny Ilisińskiej. W rolę samego Kopernika wcielił się uczeń kl. V a Nikodem Formela. Uczniowie w przystępny sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia Patrona Szkoły. Akademia była też doskonałą okazja na podsumowanie I semestru. Oklaskami nagrodzono najlepszą uczennicę w szkole Maję Kiedrowską z klasy IV a, która uzyskała najwyższą średnia w szkole 5.43 oraz 28 uczniów z klas IV-VI ze średnią powyżej 4.75. Po apelu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Mikołaja Kopernika, zorganizowany przez  p. Hanna Grzenkowska. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 im św. Kazimierza w Kartuzach i drużyna gospodarzy. Konkurs składał się z pięciu etapów:
  • etap I- krzyżówka związana z postacią i działalnością Mikołaja Kopernika,
  • etap II- wspólne pytania dla wszystkich uczestników, związane z życiorysem Patrona,
  • etap III- rozpoznanie na podstawie trzech fragmentów postaci z dziedziny astronomii,
  • etap IV- podanie  miejscowości, w której znajduje się prezentowany pomnik Mikołaja Kopernika,
  • etap V- pytania do wyboru za 1,2,3 pkt. – sprawdzające wiedzę na temat życia i działalności astronoma.
Drużyny zacięcie rywalizowały o punkty. Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą na temat wielkiego Polaka.  Ostatecznie drużyna gospodarzy wyprzedziła gości i zajęła I miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział zaprzyjaźnionej szkole w obchodach święta naszej szkoły. Tradycyjnie drugi dzień obchodów to już XIV Otwarty Integracyjny Szachowy Turniej Kopernikowski, pod honorowym patronatem  Marszałka Województwa Pomorskiego.